Lista aktualności Lista aktualności

Żegnamy stażystów (i witamy nowych)

Koniec listopada obfitował w ogromny stres i naukę – trójka naszych stażystów, po roku ciężkiej pracy, przystąpiła do egzaminu postażowego.

 

Cała trójka poradziła sobie jednak świetnie – komisja egzaminacyjna zgodnie stwierdziła, że dwanaście miesięcy pracy w Nadleśnictwie Hajnówka dało młodym leśnikom niezbędną wiedzę i praktykę, a z większym doświadczeniem zawodowym będą mogli teraz podbijać świat.

Jedni odchodzą, drudzy jednak przychodzą – pierwsze dni stażu ma już za sobą trójka nowego „narybku”.

O staż w jednostkach Lasów Państwowych mogą ubiegać się absolwenci szkół średnich i wyższych leśnych. Stosowne dokumenty składa się w regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych po ogłoszeniu naboru na staże w nadleśnictwach przez nie zarządzanych. Staż trwa rok i pozwala absolwentom na zgłębienie tajników zawodu leśnika zarówno w terenie, jak i w biurze. W Nadleśnictwie Hajnówka od kilku lat corocznie przebywają na stażu 2-3 osoby.

 

Dziękujemy Agnieszce, Grzegorzowi i Adamowi za ich pracę, entuzjazm i zaangażowanie. Życzymy Wam wszystkiego dobrego na dalszej drodze zawodowej i mamy nadzieję, że o nas nie zapomnicie w przyszłości!

Darz Bór!

 

 

- Nadleśniczy Mariusz Agiejczyk

wraz z załogą Nadleśnictwa Hajnówka