Lista aktualności Lista aktualności

Wizyta Biskupa Tadeusza Pikusa w nadleśnictwie

Mieliśmy ogromną przyjemność i zaszczyt gościć Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej ks. prof. dr hab Tadeusza Pikusa, który odwiedził nasze Nadleśnictwo we wtorek, 03.10.2017.

 

Biskup podczas swojej wizyty poświęcił kapliczkę św. Huberta, patrona m.in. myśliwych i leśników, którego święto będziemy obchodzić w przyszłym miesiącu. Ponadto przy kapliczce posadzono dwa kolejne cisy, które pobłogosławił Ojciec Święty Benedykt XVI w czasie Audiencji Generalnej w dniu 21 listopada 2012 roku w Watykanie podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników. Na uroczystości obecni byli pracownicy nadleśnictwa oraz ks. Józef Poskrobko, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce i kapelan leśników, oraz ks. Zygmunt Bronicki, proboszcz Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce. Pomimo deszczu, wizyta przebiegła w podniosłej, uroczystej atmosferze.

Załoga Nadleśnictwa serdecznie dziękuje za wizytę i za ogromną życzliwość Biskupa Tadeusza oraz słowa mobilizujące nas do dalszej ciężkiej pracy. Mieszkając, pracując, żyjąć na styku kultur i wyznań zawsze z przyjemnością będziemy gościć duszpasterzy różnych wyznań, gotowych wesprzeć nas ciepłym słowem i modlitwą. Wczorajsza wizyta na długo zapadnie nam zarówno w pamięci, jak i w sercu. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.