Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie opłatkowe pracowników nadleśnictwa

Jak co roku w okresie przedświątecznym spotkaliśmy się z niemal całą załogą, by podzielić opłatkiem i złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

 

Jako iż obszar naszego nadleśnictwa znajduje się na styku różnych kultur i wyznań, w uroczystym spotkaniu uczestniczą także duchowni dwóch chrześcijańskich wyznań – prawosławia i katolicyzmu. Tak też było i tym razem. Nasze spotkanie opłatkowe uprzyjemnił dodatkowo występ Chóru Leśników Puszczy Białowieskiej, który przepięknie wyśpiewał kilka znanych kolęd. Po podzieleniu się opłatkiem, zasiedliśmy do wspólnego stołu na poczęstunek.

Uściski dłoni, szczerze złożone życzenia i ciepłe uśmiechy – takie spotkania z załogą zawsze wprowadzają podniosłą atmosferę i pozwalają nam na zacieśnienie łączących nas więzi. Czas przedświąteczny to czas refleksji, zadumy, podsumowań. Pozwala uświadomić sobie, czego dokonaliśmy w mijającym roku i jak wiele czeka nas pracy w kolejnym – a przy tym dowodzi, że mamy ogromne szczęście, że jesteśmy razem, mamy wspólny cel, a nasza praca – przecież tak piękna, ważna i potrzebna – choć czasami przysparza nam zmartwień, to daje nam również dużo satysfakcji i radości. I takiej satysfakcji i radości życzymy sobie, a także i Wam.