Lista aktualności Lista aktualności

Radni Powiatu Hajnowskiego z wizytą w Nadleśnictwie Hajnówka

Nadleśnictwo Hajnówka gościło Radnych Powiatu Hajnowskiego. Z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania autorstwa Katarzyny Miszczuk na portalu powiat.hajnowka.pl, tym samym dziękując Pani Kasi za miłe słowa, a gościom - radnym powiatu - za serdeczną wizytę w nadleśnictwie i duże zainteresowanie oraz zrozumienie dla pracy leśników w regionie.

W trakcie spotkania Nadleśniczy Mariusz Agiejczyk dokonał prezentacji zasobów przyrodniczych i edukacyjnych Nadleśnictwa, scharakteryzował codzienną pracę leśników, podkreślając, że wszystkie działania podejmowane przez administrację Lasów Państwowych koncentrują się nie tylko na wspieraniu przyrody ale też pracy na rzecz społeczności lokalnej.  Przykładem takich działań jest dbałość o bezpieczeństwo ze szczególnym uwzględnieniem tras szlaków biegnących przez Puszczę, współpraca z samorządem powiatowym w zakresie budowy dróg (przypomnijmy- w 2017r. Lasy Państwowe wsparły finansowo  przebudowę dróg powiatowych: Nr 1666 B Witowo – Długi Bród, Nr 1668 B Starzyna – Górny Gród i Nr 1747 B ul. Boćkowska w Kleszczelach, kolejne inwestycje pozostają w przygotowaniu) oraz turystyki (corocznie organizowany Puchar Polski Nordic Walking – współorganizatorem jest Nadleśnictwo Hajnówka). W dalszej części radni zapoznali się z infrastrukturą turystyczną i edukacyjną Nadleśnictwa. W ramach edukacji przyrodniczo – leśnej turyści oraz grupy zorganizowane mogą poznać przyrodę i historię człowieka w Puszczy Białowieskiej zwiedzając Leśny Zaułek Historyczny składający się z 3 wiat, przedstawiających zagadnienia związane z  leśnictwem, łowiectwem, historią  miasta  Hajnówka i kolejek leśnych, punkty edukacyjne („Bartnictwo i przczelarstwo w Puszczy Białowieskiej”, „Matematyka w lesie”, wiata z miejscem ogniskowym) lub ścieżki edukacyjne. Wszystkie obiekty edukacyjne znajdujące się na terenie Nadleśnictwa są dostępne codziennie dla indywidulanych turystów i grup. Ponadto, nadleśnictwo organizuje dla szkół zajęcia w Izbie edukacyjnej (zobacz pełną ofertę edukacyjną).

Hitem wśród turystów pozostaje ciesząca się niesłabnącą popularnością zabytkowa kolejka wąskotorowa (sprawdź szczegóły odjazdów). A skanseny kolejki leśnej – zarówno ten na terenie Nadleśnictwa Hajnówka oraz w pobliżu osady Topiło (punktu docelowego wycieczki kolejką) opowiadają jej wielowątkową historię.

Wizyta w Nadleśnictwie Hajnówka należała do udanych. Przewodniczący Rady Powiatu Lech Jan Michalak składa podziękowania Nadleśniczemu Nadleśnictwa Hajnówka, Panu Mariuszowi Agiejczykowi za organizację spotkania oraz życzliwą atmosferę.

Katarzyna Miszczuk

powiat.hajnowka.pl

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna pod adresem: http://powiat.hajnowka.pl/news/aktualnosci/radni-powiatu-hajnowskiego-z-wizyta-w-nadlesnictwie-hajnowka