Lista aktualności Lista aktualności

Puchar Polski Nordic Walking w Nadleśnictwie Hajnówka

Po raz siódmy Nadleśnictwo Hajnówka było gospodarzem finału Pucharu Polski Nordic Walking. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wśród sportowców oraz mieszkańców Hajnówki i okolic.

Zawody Pucharu Polski Nordic Walking 2018 trwały już od maja. Wielki finał odbył się ósmego września w Nadleśnictwie Hajnówka. Uczestników przywitał Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka Rafał Nowak. Od godziny 10.00 zawodnicy zmagali się kolejno z trasami 21 km, 10 km i 5 km. W trakcie imprezy uczestnicy, wraz z Ambasadorami Akademii Zdrowia Santandera, Tamarą Arciuch oraz Bartłomiejem Kasprzykowskim, wzięli udział we wspólnej rozgrzewce. Udowodnili, że sport, który uprawiają,w mimo, że wygląda na prosty, wcale takim nie jest!

Po ukończeniu tras zawodnicy mieli przerwę na posiłek i przygotowanie się do dekoracji zwycięzców. Czas ten umilił zespół Czeremszyna, ich skoczne piosenki przypadły do gustu publiczności, porywając co niektórych do tańca. Następnie odbyły się dekoracje zwycięzców. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody-  wszystko w radosnej atmosferze.

Podczas wydarzenia rozdawaliśmy bilety na darmowy przejazd kolejką wąskotorową dla uczestników. Po powrocie do Nadleśnictwa zawodnicy dołączyli do zabawy pod sceną, bowiem ogromną zaletą takich wydarzeń jest wspólne, aktywne spędzanie czasu i integracja z ludźmi z różnych zakątków Polski.