Lista aktualności Lista aktualności

Młodzi dla środowiska

Młodzi goście w nadleśnictwie przez całe wakacje

Przez całe wakacje mamy przyjemność gościć grupy młodzieży Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, którzy w ramach projektu „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska”, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podczas Warsztatów Edukacji Ekologicznej odwiedzają Puszczę Białowieską. Za każdym razem mamy do czynienia z inną grupą młodzieży. W ubiegłym roku podobne zajęcia prowadziło Nadleśnictwo Białowieża w Ośrodku Edukacji Leśnej Jagiellońskie.

Edukatorzy Nadleśnictwa Hajnówka oprowadzają grupy, przybliżając im walory nadleśnictwa – a jest co zwiedzać! Począwszy od zlokalizowania miejsca pobytu na mapie, przez historię wąskotorowych kolejek leśnych i atrakcje turystyczne regionu, po gospodarkę leśną oraz przyrodnicze aspekty związane z Puszczą Białowieską, młodzież ma okazję dokładnie zapoznać się z pracą leśników na tym terenie.

Przypominamy, że nasza oferta edukacyjna skierowana jest do wszystkich zainteresowanych – szczegóły znajdują się na stronie http://www.hajnowka.bialystok.lasy.gov.pl/oferta-edukacyjna#.W1hWg9UzaUk