Lista aktualności Lista aktualności

Minister Środowiska odwiedził Puszczę Białowieską

W ubiegły czwartek mieliśmy okazję gościć pana Henryka Kowalczyka, Ministra Środowiska, który wziął udział w nagraniu odcinka programu TVP Historia pt. „Dziedzictwo Regionów”.

Już od samego rana dzielna ekipa telewizyjna nagrywała naszą wąskotorową kolejkę leśną jak i samą Puszczę Białowieską. Członkowie ekipy, w asyście Ministra Środowiska i Nadleśniczego Mariusza Agiejczyka, zwiedzili najbardziej charakterystyczne miejsca regionu oraz najcenniejsze obszary Puszczy Białowieskiej. W oku kamery znalazły się również przedszkolaki (Przedszkola nr 3 i nr 5) i zespół z Hajnowskiego Domu Kultury.

Wszyscy pracowali w pocie czoła! Wygłodniali i zmęczeni prędko oczyścili stół zastawiony regionalnymi pysznościami, a  sam Pan Minister mógł spróbować swoich sił w wykonaniu jednego z najsmaczniejszych lokalnych produktów – hajnowskiego marcinka.

Bardzo dziękujemy zarówno ekipie telewizyjnej, jak i Panu Ministrowi, za wizytę. To był czas wytężonej pracy, która – mamy nadzieję – zaowocuje fantastycznym nagraniem.