Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy z Nadleśnictwa Hajnówka uczcili 100 lecie odzyskania Niepodległości

Stulecie niepodległości to również stulecie odzyskania lasów przez polską administrację. Uczcili ją leśnicy z Nadleśnictwa Hajnówka, odsłaniając tablicę pamiątkową i sadząc dęba, jako symbol odrodzenia Państwa Polskiego i polskiego leśnictwa, a także symbol polskiego hartu ducha, męstwa i siły.

 

Podczas uroczystości, na której obecna była cała załoga nadleśnictwa i zaproszeni goście – przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa – Nadleśniczy Mariusz Agiejczyk zwrócił uwagę na wkład leśników w odzyskanie wolności przez Polskę po 123 latach zaborów oraz zaapelował o pielęgnowanie pamięci o bohaterskich czynach naszych poprzedników, którzy krwią i niejednokrotnie śmiercią opłacili odzyskaną wolność. Podniosłe wydarzenie, przy akompaniamencie Chóru Leśników Puszczy Białowieskiej, na długo pozostanie nam w pamięci.

W tym szczególnym dniu zachęcamy Państwa do zadumy i refleksji nad wydarzeniami z przeszłości i do zastanowienia się nad przyszłością. Wolność nie została nam dana, a została wywalczona – mówi nam o tym jasno historia naszej Ojczyzny.

Zapraszamy do galerii zdjęć i filmu z uroczystości.

 

Gorąco zachęcamy do pogłębienia swojej wiedzy o wydarzeniach sprzed stu lat za pośrednictwem publikacji Lasów Państwowych pn. „Leśne wątki Rzeczypospolitej” dostępnej pod adresem http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/lesne-watki-rzeczypospolitej.