Lista aktualności Lista aktualności

II Wakacje z Puszczą w Nadleśnictwie Hajnówka za nami

W ubiegłą sobotę miała miejsce kolejna odsłona "Rajdu z leśnikiem" - piąta od początku wakacji a druga na terenie naszego nadleśnictwa.

Wakacje z Puszczą jest to edukacyjna inicjatywa nadleśnictw wchodzących w skład LKP Puszcza Białowieska przy współpracy z RDLP w Białymstoku.

Piękna pogoda uprzyjemniła kilkukilometrowy marsz po Puszczy, podczas którego można było m.in. ułożyć wieżę z kawałków drewna, zmierzyć drzewo lub przejść przez pajęczynę (bez dotykania!) rozpiętą między drzewami. A przy tym posłuchać opowieści związanych z lasem i Puszczą.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rajdu na Facebooku (kliknij tutaj)

Co godzinę pomiędzy 10:00 a 13:30 z Uroczyska Krynoczka wyruszały grupy chętnych turystów nieco ponad czterokilometrowy spacer po Puszczy Białowieskiej. Po drodze na uczestników czekali leśnicy z programem edukacyjnym dotyczącym ochrony czynnej orlika krzykliwego i żubra, ochrony biernej, warstw lasu, urządzaniu lasu i zastosowaniu drewna. W międzyczasie toczyły się rozmowy o aktualnej sytuacji w Puszczy Białowieskiej, który to temat szczególnie interesował naszych gości. Zainteresowanie uczestników sprawiło, że niektóre spacery trwały... bez mała 3 godziny! Trzeba jednak przyznać, że z trudem się żegnaliśmy...

Dziękujemy obecnym i zapraszamy w najbliższą sobotę na kolejny rajd z leśnikiem - tym razem odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Browsk (wyjścia z leśnikiem o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 13:00 spod siedziby Nadleśnictwa Browsk). Do zobaczenia!