Lista aktualności Lista aktualności

Biegaj w Puszczy

Pogoda nie zawiodła i w pierwszą sobotę października na terenie nadleśnictwa mieliśmy okazję współorganizować 12-kilometrowy bieg pn.: „Hajnowska Dwunastka”.

W pięknych okolicznościach przyrody,  gościliśmy około 200 biegaczy oraz osoby im towarzyszące, w tym dzieci, które brały udział w „Biegu za żubrem”.

Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach wiekowych oraz we współzawodnictwie drużynowym, nagrodzonym statuetkami. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Nadleśnictwo Hajnówka, po raz dziesiąty mogło popularyzować czynny wypoczynek na swoim terenie, promując jednocześnie region Puszczy Białowieskiej. Trudno nie wspomnieć tu o innych współorganizatorach: Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Parku Wodnym w Hajnówce, przedsiębiorstwie Andrewpol oraz  Ośrodku Sportu i Rekreacji w Hajnówce przy wsparciu Maratonypolskie.pl oraz firmie Pulsar, którzy zadbali o przygotowanie okołosportowe.

Goście mogli także spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z okolicznych gmin lub zakupić pamiątki przygotowane przez rękodzielników. Czas wolny uświetniły swoimi występami młodzieżowe  grupy wokalno-artystyczne z Hajnowskiego Domu Kultury.

Hajnowska Dwunastka to wydarzenie cykliczne, mamy więc nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.  Postaramy się być jeszcze lepsi.

Do zobaczenia!

 

 

Link do chmury: https://we.tl/t-aX2BUtZMVw