Lista aktualności Lista aktualności

1 listopada

1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Jest to szczególny dzień, w którym składamy kwiaty oraz zapalamy znicze na grobach bliskich. W przeddzień tego święta, nasi leśnicy odwiedzili miejsca pamięci w Nadleśnictwie Hajnówka.

W środę 31 października pracownicy Nadleśnictwa Hajnówka przybyli do leśnictwa Leśnica, gdzie niespełna miesiąc temu odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej: ,,Obóz i mogiły powstańców 1863-64”. W tym właśnie miejscu, ku pamięci zmarłych oddane zostały honory. Złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.

Następnie odwiedzona została ,,Mogiła partyzantów AK 1945”, miejsce pamięci Kpr. NN. ,,Julka” oraz Strz.. NN. ,,Jastrzębia”, gdzie również, z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, złożone zostały kwiaty oraz zapalono znicze.

Na terenie Nadleśnictwa Hajnówka znajduje się wiele miejsc pamięci. Dbają o nie nasi leśnicy, harcerze oraz miejscowa ludność. Gorąco polecamy odwiedzanie owych miejsc, nie tylko podczas świąt narodowych, ale także w dni powszednie, przez cały rok.